BLOG YAZILARI

akaryakıt tankı

Yer Üstü Akaryakıt Tankı

akaryakıt tankı

Paket Yerüstü Yakıt Tankı

NEHİR KAZAN MAK. SAN. YERALTI VE YERÜSTÜ YAKIT TANKI

YER ÜSTÜ YAKIT TANKI

TİP : SİLİNDİRİK / PRİZMATİK / YATIK / DİK / AYAKLI

İŞLETME BASINCI : ATMOSFERİK

TEST BASINCI : 2 BAR

MALZEME : S235JR ( ST37 )

İZOLASTON : EMÜZER KAPLI

BOYA : ENDÜSTİRİYEL BOYA

SERPANTİN : OPSİYONEL

GARANTİ : 2 YIL

YAKIT TANKI

Tanım : Yakıt veya türevi yağları depolamak amacıyla kullanılan Yeraltı ve Yerüstü montajlı çelik malzemeden üretilmiş, içinde barındırdığı yakıtın türüne göre Isıtıcılı veya Isıtıcız olarak imal edilen depolama tanklarıdır. Bu tanklar Tek ve Çift cidarlı olarak üretilmektedir.

Standart : Yakıt ve yağ tankları ile ilgili ülkemizde kullanılan standart TS EN 12285 ( Eski 712 ) standardı olup bu standartta kullanılacak malzeme tank ölçüleri ve tanka uygulanılacak test metodu açıklanmıştır.

YAKIT TANKLARI

  • YERALTI YAKIT TANKLARI
  • YERÜSTÜ YAKIT TANKLARI

 

Tek Cidarlı Tank : Tankta kullanılan gövde cidarsız ( yanlızca gövde ) olarak üretilen tanklardır, bu tür tanklarda sızıntı veya gövde hasarları göz önüne alınarak beton veya çelik malzemeden havuz yapılarak tankın bu havuzun içinde kullanılması önerilmektedir.

Çift Cidarlı Yakıt Tankı : Tankta kullanılan gövdeye ek olarak tankın gövde üzerine bir adaet gövde daha giydirilmesi şeklinde üretilen tanklara Çift Cidarlı Tank denir bu tür tanklarda 2. Gövdeye (cidara) kaçak test cihazı bağlanabildiğinden tankta oluşabilecek sızıntı ve kaçaklar takip edilebilmektedir.     

SERPANTİNLİ YAKIT TANKLARI

Yakıt tankları içlerinde bulunan yakıtın türüne göre serpantinli ve serpantinsiz olarak üretilirler, içlerinde bulunan yakıt veya yağ dış hava sıcaklığından etkilenerek akışkanlığını yitirecek tipde olduğunda bu akışkanlığını tekrar kazanması amacıyla ısıtıcı serpantin yapılır bu serpantin ELEKTİRİK ISITICI – SICAKSU SERPANTİNİ- BUHAR SRPANTİNİ gibi sıstıcı akışkanın veya serpantinin türüne göre belirlenir.

 

PRİZMATİK TİP YAKIT TANKI

Şekil olarak prizmatik tipte üretilen genelde jeneratör gibi cihazların yakıt ihtiyacını karşılamak için yapılan küçük tonajlı yakıt tanklarıdır.

DİK TİP YAKIT TANKI

Yankın konacağı alanlarda veya kullanılacağı birimde tank için ayrılan yerin dar olması ve yatay tipte yakıt tankının yerleştirilememesi durumlarında tank dik tip yapılarak kurulacağı alandan tasarruf edilir.

PAKET YAKIT TANKI

Müşteri isteğine göre yakıt tankları kullanıma hazır şekilde paket olarak da üretilmektedir, yakıt tankına ek olarak 12 w – 24 w veya 220 w 380 w yakıt pompası Yakıt sayacı hortum ve yakıt tabancasından oluşan setler tanka montajı yapılarak kullanıcının tankı hemen kullanabileceği şekilde bir kabin içinde yollanmaktadır.

 

Nehir Kazan

Firmamız 10 yıllık imalat ve satış tecrübesiyle NEHİR KAZAN MAKİNA SANAYİ unvanı ile siz değerli müşterilerimize yalnızca ürün satışı değil aynı zamanda satış sonrası servis kurulum ve montaj desteği vermektedir. İmalatta kullanmış olduğumuz tüm hammadde ve yardımcı malzemeler ilgili ürün standardına uygun ve sertifikalı olup montaj tamir ve servis elemanlarımız sertifikalı ve minimum 10 yıllık imalat tecrübelidir. Türkiye geneli tüm illerimize servis hizmetimiz mevcuttur. Müşteri portföyümüz Bireysel ısınma – Toplu Konut ısıtma sistemleri – Endüstriyel ısı ve buhar ihtiyacı olan fabrikalar ve kamu kuruluşlarıdır.

BENZER YAZILAR

MOBİL YAKIT TANKI TİPLERİMİZ

MEKANİK SAYAÇLİ MOBİL MAZOT TANKI MEKANİK SAYAÇLI MOBİL YAKIT TANKI KABİNLİ VE MEKANİK SAYAÇLI YAKIT TANKI Mekanik ayaçlı tip mobil mazot tankımız 1000 LT - 60000 LT...

Mobil Akaryakıt Tankı

Mobil Akaryakıt Tankı Mobil akaryakıt tankı, işletmelerin kendine özgü olan ihtiyaçlarına göre imal edilen ekipmanlardır Genellikle yer ü tü ile pompa ayaç grupları ile...

Jeneratör Yakıt Tankı

Jeneratörler, elektrik ke intileri ıra ında elektrik üretimini gerçekleştirirler&nb p;Bu elektrik üretimi, yakıtın yanma ıyla oluşan mekanik enerjinin elektrik enerji ine...

Yakıt Tankı Referanslarımız

1 - KK EDOK KOMUTANLIĞI 5000 LT YERÜSTÜ YAKIT TANKI 3 ADET 2 - SERDAROĞLU TESİSAT AŞ 30000 LT YERALTI YAKIT TANKI 1 ADET 3 - TÜRKSEVEN İNŞAAT 10000 LT YERALTI YAKIT TANKI 1 ADET 4...