BLOG YAZILARI

akaryakıt tankı

SIVI YAKITLARIN DEPOLANMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Sıvı yakıtların depolanmasında dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir.

 

1 – Yakıt depolamasının bina, kazan dairesi vb. dışında yapılması tercih edilmelidir.

2 – Depolamada plastik esaslı tanklar yerine sızdırmaz sac tanklar kullanılmalıdır.

3 – Yakıt transferinin yapıldığı borular darbeye ve sızıntıya karşı dayanıklı olan metal borular
olmalıdır.

4 – Tank seviyesinin kontrol edildiği hortumlar darbeye karşı korunmalı, sızıntıya karşı düzenli kontrolleri yapılmalıdır.

5 – Yakıt tankları sızıntı, kaçak ya da taşmaların çevreye yayılmasının engellenmesi açısından, tank kapasitesinin en az üçte birini alacak şekilde havuzlanmalıdır. ( Tank havuzunun tank hacminin tamamını alacak şekilde dizayn edilmesi önerilir.)

6 –  Seviye kontrolü için kullanılan vanalar kilitli bir şekilde kapalı tutulmalı, vanalar seviye kontrolü sırasında açılarak, sonrasında tekrar kapatılmalıdır.

7 – Tankların düzenli bakımları yapılmalı, boyaları düzenli olarak yenilenmeli, sızıntı vb. yaşanan noktalar olduğu taktirde onarımı en kısa sürede yapılarak ortama yayılan yakıt temizlenmelidir.

8 – Dolu tank üzerinde kesinlikle kesme, kaynak vb. sıcak çalışma işlemleri yapılmamalıdır.

9 – Yakıt tankı etrafı çevrilmeli yetkisiz girişleri engellemek için kapısı kilitli olmalı güneş ve yağmur etkilerinden korunacak şekilde olmalı,paslı yüzey olmamalı.

10 – Uyarı yazıları asılmalı(sigara içilmez,giriş yasaktır,dikkat yanıcı madde gibi).

11- Binalara emniyet mesafesine dikkat edilmeli.araçlara yakıt dolumunun nasıl yapılacağına dair de talimat asılı olmalıdır.

12 – Akaryakıt dolumu yapan kişi bu konuda eğitilmeli ve kişisel koruyucular kullanmalıdır.

13 – Almış olduğunuz tank TSE standartlarına uygun olmalı ve TS EN 12285 standardında belirtilen Ebat kalınlık ve özellikleri taşımalıdır.

Nehir Kazan

Firmamız 10 yıllık imalat ve satış tecrübesiyle NEHİR KAZAN MAKİNA SANAYİ unvanı ile siz değerli müşterilerimize yalnızca ürün satışı değil aynı zamanda satış sonrası servis kurulum ve montaj desteği vermektedir. İmalatta kullanmış olduğumuz tüm hammadde ve yardımcı malzemeler ilgili ürün standardına uygun ve sertifikalı olup montaj tamir ve servis elemanlarımız sertifikalı ve minimum 10 yıllık imalat tecrübelidir. Türkiye geneli tüm illerimize servis hizmetimiz mevcuttur. Müşteri portföyümüz Bireysel ısınma – Toplu Konut ısıtma sistemleri – Endüstriyel ısı ve buhar ihtiyacı olan fabrikalar ve kamu kuruluşlarıdır.

BENZER YAZILAR

Ankara Kalorifer Kazanı

Ankara Kalorifer Kazanı Çeşitleri &nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p; Kazanlar, iklim kontrolü ve endü triyel işlemler için ı ı ağlayan buhar veya...

Buhar Kazanı

Buhar Kazanı Nedir Buhar kazanı, uya batırılmış bir tüpten üflenen bir yakıtın yanma ıyla uyun kaynama nokta ına kadar ı ıtıldığı bir tür ı ı değişim i temidir Bu...

Kazan Dairesi Tesisatı

Kazan Daire i Te i atı Kazan dairelerinde çoğu orun, temel kuralların göz ardı edilerek olağandışı bir şey denendiğinde ortaya çıkar İyi bir ta arım, tam bir kazan daire i...

Kalorifer Kazanı Boru Değişimi

Kalorifer Kazanı Boru Değişimi Sızdıran bir kazan boru u görmek a la hoş bir manzara değildir, genellikle değişimi zahmetlidir ve bazen tehlikeli onuçları bile olabilir Kazan...

YORUMLAR

Halil Topçu 18 Kasım 2017

İşinin ehli bilgi sahibi firmaların bilgilerinden istifade etmek mutluluk verici.

Cevapla
  admin 18 Kasım 2017

  teveccühünüz efendim

  Cevapla
Ercan Altın 18 Kasım 2017

Faydalı bir yazı olmuş bilgilendim teşekkürler.

Cevapla
  admin 18 Kasım 2017

  biz teşekkür ederiz

  Cevapla