BLOG YAZILARI

Kazan Dairesi Tesisatı

Kazan Dairesi Tesisatı

Kazan dairelerinde çoğu sorun, temel kuralların göz ardı edilerek olağandışı bir şey denendiğinde ortaya çıkar. İyi bir tasarım, tam bir kazan dairesi uygulamasında gerekli başlangıç ​​ve bitiş noktasıdır.

Her kazan dairesi benzersizdir. Uygun tasarıma ulaşmak için uygulama hedeflerini, kazan dairesinin sınırlamalarını ve tüm uygulanabilir bina ve kazan dairesi kodlarını tam olarak anlamış olmanız gerekir. Herhangi bir kazan sistemi uygulanmadan önce kalifiye mühendislere ve tasarımcılara danışılmalıdır.

Tasarım Mühendisi, her şeyin çalışmasını sağlamaktan sorumludur. Yeni sistemler tanımlamayı içerir ve mevcut sistemleri aşağıdakilerden herhangi birini veya tümünü gözden geçirmeyi içerir:

 • Isıtma Talebi
 • Yakıt tedariği
 • Genleşme Tankı Gereksinimleri
 • Sistem Borulaması
 • Yanma Havası İhtiyaçları
 • Havalandırma
 • Kontroller

Uygun tasarım, yeterli yanma havası, doğru kazan aralığı ve kendi doğru boyutlandırılmış sirkülasyon pompasına sahip ikincil/yük döngülerinden ayrı bir birincil döngü sağlayacaktır.

Su Sıcaklıkları İçin Önemli Kurallar

Alan Isıtma: 20 ° F ila 30 ° F’lik bir artış tipiktir,

Kullanım Sıcak Suyu: 100 ° F’lik bir yükselme tipiktir. Bakır bobin, içme suyunu daha yüksek sıcaklıktaki kap suyundan izole eder.

Düşük Sıcaklık: 50 ° F’lik bir ara yükselme tipiktir. Bakır bobin, içme suyunu daha yüksek sıcaklıktaki kap suyundan izole eder.

Kazan Sisteminin Boyutlandırılması

Tasarım mühendisi yükü analiz ettikten sonra, gerekli Btu gereksinimi belirlenir. Fabrikadan düzgün bir kazan siparişi vermek için gereken tek öğe (i) uygulama türü, (ii) akış yönü, (iii) yakıt türü ve (iv) ateşleme hızıdır.

Yaygın Sistem Sorunları

 • Kısa döngüye yol açabilecek aşırı boyutlandırma.
 • Yanlış tasarlanmış veya boyutlandırılmış sistem döngüleri.
 • Yetersiz yanma havası ve havalandırma sistemleri.
 • Yetersiz hava, kötü havalandırma veya arızalı gaz katarı nedeniyle brülörlerle gürültü.

Kazan Dairesi Borulaması

Bina döngüsüne ve ikincil boruların dönüş/besleme manifoldlarına ayrı bir ana şebeke başlığı bağlanmalıdır. İkincil manifoldlar yönlüdür. Gerekirse tersine çevrilebilirler, ancak başlangıçta doğru akışı tespit etmek çok daha kolaydır.

Bir alan ısıtma sistemi için başlık akışı, tipik olarak, ikincil manifoldların maksimum birleşik akışıyla eşleşir. Ön tarafa monte edilmiş bir kazan üzerindeki pompanın suyu hazneye doğru ittiğini unutmayın.

Kazan Sistem Kurulumu

Kazanlar paketlenmiş hazneler olduğundan, kurulum yalnızca aşağıdaki altı basit adımı içerir:

1) Kazanın Ayarlanması: Genellikle her kazan, düz bir kurulum sağlamak için ayarlanabilir ayaklarla birlikte gelir.

2) Brülörü Kurun: Brülör yerine oturduğunda ve kilitleme vidaları sıkıldıktan sonra, bir sonraki adım gaz borularını ve kablolarını kurmaktır.

3) Brülörü Bağlayın: Brülör, brülör gücü ve güvenlik kontrolleri için yalnızca birkaç kabloyu bağlamayı içerir.

4) Su Borusunun Bağlanması: Kazanında bulunan sirkülatör pompası, suyu hazneden ittiği için kazanın girişidir. Arka tarafta bulunan çıkış, Birincil ana Şebekeye bağlanır.

5) Havalandırmayı Bağlayın: Kazanınızın modeline göre havalandırmayı ayarlayın.

6) Enerjiyi Bağlayın: Kazanınızın çalışması için gerekli olan güç kablolarını doğru bir şekilde bağlayın.

Nehir Kazan

Firmamız 10 yıllık imalat ve satış tecrübesiyle NEHİR KAZAN MAKİNA SANAYİ unvanı ile siz değerli müşterilerimize yalnızca ürün satışı değil aynı zamanda satış sonrası servis kurulum ve montaj desteği vermektedir. İmalatta kullanmış olduğumuz tüm hammadde ve yardımcı malzemeler ilgili ürün standardına uygun ve sertifikalı olup montaj tamir ve servis elemanlarımız sertifikalı ve minimum 10 yıllık imalat tecrübelidir. Türkiye geneli tüm illerimize servis hizmetimiz mevcuttur. Müşteri portföyümüz Bireysel ısınma – Toplu Konut ısıtma sistemleri – Endüstriyel ısı ve buhar ihtiyacı olan fabrikalar ve kamu kuruluşlarıdır.

BENZER YAZILAR

Kalorifer Kazan Tamiri

Kalorifer Kazan Tamiri Kazanlar uyu ı ıtır ve ardından ı ıtma için buhar veya ıcak u ağlar Buhar, radyatörleri buharlaştırmak için borular kullanılarak evinizin her yerinde...

Kalorifer Kazan Boru Değişim Ücretleri

Kalorifer Kazan Boru Değişim Ücretleri Borulu tip kalorifer kazanlarında kullanım kouşulları ve malzemeye bağlı olarak kalorifer kazanı alev ve duman boruları zamanla aşınarak...

Ankara Kalorifer Kazanı

Ankara Kalorifer Kazanı Çeşitleri &nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p; Kazanlar, iklim kontrolü ve endü triyel işlemler için ı ı ağlayan buhar veya...