BLOG YAZILARI

KALORİFER SICAKSU KAZANI SERVİS HİZMETLERİZ

 

SERVİS HİZMETLERİMİZ

1 – Yerinde Çelik gövdeli sıcaksu Kalorifer kazanı yapımı

Firmamız Nehir Kazan Makina Sanayi Eski ve ekonomik ömrünü tamamlamış kazanlarınızın yerinden demontajını yapıp çıkartıyoruz ve yerine çelik gövdeli sıcaksu kalorifer kazanlarını parçalar halinde getirerek kazandairenizde montajını yapıyoruz, yeni yapılan kazanı mevcut tesisatınıza ve bacanıza bağlayarak çalışır durumda teslim ediyoruz

                             

 

2 – Sıcaksu Kalorifer kazanı Tamiri ve boru değişimi hizmeti

Borulu tip çelik kalorifer kazanlarında kullanım şartları ve kullanılan malzemeye de bağlı olarak Kalorifer Kazanı Alev ve Duman boruları zamanla yıpranarak delinmeler ve su kaçakları oluşmaya başlar, kullanıma da bağlı olarak genelde bu delinme süresi 7 – 10 yıl arasında gerçekleşir.
Bu şekilde boruları delinen kazanlar boru yenilenmesi ( boru değişimi ) yapılarak 7 – 10 yıl arasında sorunsuz kullanılabilir.
Bu durumda olan kazanlara kazan imalat şekillerine göre veya kazanın genel durumuna göre birkaç seçenekte tamir uygulanabilir.

 

                    

a– KAZAN BORU KÖRLEMESİ
Kazanınızın gövde ömrünün tamamlandığı ve yeni bir kazan alımının zaruri olduğu durumlarda kazanın ilgili soğuk mevsimi atlatması amacıyla delinen borunun körlenerek yaza kadar idare etmesi sağlanır.
Ancak bu şekilde yapılan tamirler geçici ve kazan kapasitesini düşüren onarımlar olduğundan toplam kazan borusunun % 5 ini geçmeyen tamirlerde uygulanır.

b – KAZAN BORUSU YENİLEMESİ ( BORU DEĞİŞİMİ )
Kazan dairenizde bulunan kazanın borularının tamamının değiştirilmesinde bir sakınca olmadığı durumlarda yani mevcut kazan gövdenizin minimum 7 – 10 yıl daha sorunsuz gideceği durumlarda eski kazan borularının demontajı  yapılarak yerine ürünle ilgili Standartların izin verdiği kazan borusu olarak imal edilen Dikişli ve Dikişsiz kazan boruları kullanarak yenileme yapılmasıdır.
Bu tür değişim işlemleri mutlaka üretici tecrübesi olan basınçlı kapların kaynağında çalışmış personel tarafından yapılmalıdır.
Eski boruların demontajı mevcut kazan aynasına zarar vermeden çıkartılmalı ayna temizlenmeli ve yeni borular aynaya montajı yapılmalıdır. Bu montaj 2 yolla yapılmaktadır.
– MAKİNATO: Şişirme yöntemiyle montaj olarak da bilinen yöntemdir. Üretiminde şişirme yöntemi kullanılmış kazanlarda mutlaka bu yöntem kullanılmalıdır, bu yöntemle montajı yapılan kazanlar aynaları daha az deforme olacağından kazanınızın ömrü de daha uzun olacaktır.
– KAYNAK: Mevcut üretiminde boru montaj şekli kaynak olan kazanlarda şişirme yöntemi kullanılamayacağından eski borular ( oksijen – atel – taşlanarak ) yöntemleriyle çıkartılır ayna temizlenerek kaynak ağızları açılır ve borular aynaya kaynatılarak montajı tamamlanır.
3 – DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSULAR
BORU SEÇİMİ: Kullanılacak olan Alev Duman Boruları mutlaka kazan borusu olarak üretilen ve Standartlarda tanımlanan borulardan olmalıdır. Min et kalınlık değeri 3,2 mm ve Tavlı kazan borusu olmalıdır, Uzakdoğu menşeili kazan boruları kullanılmamalı eğer mutlaka kullanılacaksa da akredite bir kuruluşta testleri yapılarak değerler kontrol edilmelidir.
FİRMA SEÇİMİ: Kalorifer kazanınıza tamir yaptıracağınız kişiler mutlaka bu işin imalatında çalışmış ve yapmış olduğu işe garanti verecek kişiler olmalıdır. Bu gün internette Traktör römorku kaynatan kişiler sosyal medya reklamlarıyla tamir yapmakta ve oluşan arızalarda ya da patlamalarda bir daha bulunamamaktadır.
Bu tür işleri yapacak firmalar mutlaka kazan üreticisi olmalıdır, sözleşme imzalamadan mutlaka firma yeterlilik belgelerini veya firma iştigal belgelerini isteyiniz.

    

BRÜLÖR YILLIK BAKIMI
Apartman ve site yöneticilerinin kış aylarına girmeden önce apartman sakinlerinin mağdur olmaması için yıllık brülör bakımları yaptırmaktadırlar. Hangi firmaya ne aralıkta ve ne şartlar ile olursa olsun yıllık brülör bakımı hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var.
Brülör bakımı nasıl yapılır ?
• Kazan dairesi daima temiz ve düzenli bulundurulmalıdır.
• Temizleme ve el aletleri kullanıma daima hazır bulundurulmalıdır.
• Yakıt, su ve buhar borularındaki kaçaklar (önemsiz gibi görünen akıntı ve sızıntılar ) derhal giderilmelidir.
• Kazanın ocak içi, duman yolları ve gaz kanalları her fırsatta özel fırça ile temizlenmelidir.
• Kazanın ocak içi, duman yolları ve gaz kanalları özel fırçası ile temizlenir
• Ocak içi zaman zaman kontrol edilerek (kırık, dökük tuğla varsa onarılır) kül kurum yakıt tortuları temizlenir
• Baca en az 6 (altı) ayda bir temizletilmelidir.
• Yakıt tankının su ve tortu boşaltma vanası açılarak biriken su ve tortu boşaltılır
• Yakıt tankı çıkışında bulunan filtreler sökülerek mazot ile yıkanarak temizlenmelidir
• Brülör memesi her hafta mazot ile yıkanıp temizlenir. Meme deliğini açmak için tel,çivi, ve iğne gibi maddeler kullanılmamalıdır. Bu gibi malzemeler meme püskürtme konisine zarar vererek memenin iş görmez duruma gelmesine sebep verebilirler
• Fotosel kuru ve temiz bir bez ile silinerek temizlenir
• Elektrot uçları (çakmakların uçları) mazota batırılmış temiz bir bez ile silinerek temizlenir. Aralık ayarı gerekiyorsa yapılır. Eğer elektrot uçlarında mazotlu bez ile çıkmayan bir katmanlaşma olmuşsa zımpara ile temizlenerek giderilir.

KALORİFER KAZAN SERVİS HİZMETİ VERDİĞİMİZ İLLER

01 Adana
02 Adıyaman
03 Afyon
04 Ağrı
05 Amasya
06 Ankara
07 Antalya
08 Artvin
09 Aydın
10 Balıkesir
11 Bilecik
12 Bingöl
13 Bitlis
14 Bolu
15 Burdur
16 Bursa
17 Çanakkale
18 Çankırı
19 Çorum
20 Denizli
21 Diyarbakır
22 Edirne
23 Elazığ
24 Erzincan
25 Erzurum
26 Eskişehir
27 Gaziantep
28 Giresun
29 Gümüşhane
30 Hakkari
31 Hatay
32 Isparta
33 İçel (Mersin)
34 İstanbul
35 İzmir
36 Kars
37 Kastamonu
38 Kayseri
39 Kırklareli
40 Kırşehir
41 Kocaeli
42 Konya
43 Kütahya
44 Malatya
45 Manisa
46 K.maraş
47 Mardin
48 Muğla
49 Muş
50 Nevşehir
51 Niğde
52 Ordu
53 Rize
54 Sakarya
55 Samsun
56 Siirt
57 Sinop
58 Sivas
59 Tekirdağ
60 Tokat
61 Trabzon
62 Tunceli
63 Şanlıurfa
64 Uşak
65 Van
66 Yozgat
67 Zonguldak
68 Aksaray
69 Bayburt
70 Karaman
71 Kırıkkale
72 Batman
73 Şırnak
74 Bartın
75 Ardahan
76 Iğdır
77 Yalova
78 Karabük
79 Kilis
80 Osmaniye
81 Düzce

Nehir Kazan

Firmamız 10 yıllık imalat ve satış tecrübesiyle NEHİR KAZAN MAKİNA SANAYİ unvanı ile siz değerli müşterilerimize yalnızca ürün satışı değil aynı zamanda satış sonrası servis kurulum ve montaj desteği vermektedir. İmalatta kullanmış olduğumuz tüm hammadde ve yardımcı malzemeler ilgili ürün standardına uygun ve sertifikalı olup montaj tamir ve servis elemanlarımız sertifikalı ve minimum 10 yıllık imalat tecrübelidir. Türkiye geneli tüm illerimize servis hizmetimiz mevcuttur. Müşteri portföyümüz Bireysel ısınma – Toplu Konut ısıtma sistemleri – Endüstriyel ısı ve buhar ihtiyacı olan fabrikalar ve kamu kuruluşlarıdır.

BENZER YAZILAR

YAKIT TANKI İMALATI

Yakıt tankları yer altında ve yer ü tünde yakıt ve yağ depolamak amacıyla kullanılan atmo fere açık tanklardır, bu tankların imalatı TS EN 12285 - ve TS EN 12285 - 2 tandardında da...

KAZAN TÜRBÜLATÖRÜ

TÜRBÜLATÖR NEDİR Sıcak Su Kalorifer Kazanlarında ve Buhar Kazanlarında duman borularına uygulanarak, duman gazlarına türbülan kazandıran ve duman gazlarının yüzey ile olan tema ını...

KALORİFER KAZAN BAKIM VE BORU DEĞİŞİMİ

KALORİFER KAZANI BAKIMI TAMİRİ VE BORU DEĞİŞİMİ 1 - KALORİFER KAZAN BAKIMI KATI YAKITLI KALORİFER KAZANI BAKIMI Katı Yakıtlı Kazan ü t önündeki kapağı açınız Kazan...