ÜRÜNLERİMİZ

Kalorifer Kazanı Otomatik Kömür Yükleme Sistemi (Stoker)

  • Ürün Kodu 0001
  • Fiyat Fiyat İsteyin

Kalorifer Kazanı Otomatik Kömür Yükleme Sistemi (Stoker)

Firmamız; yüksek ısıtma maliyetlerini en düşük hale getirmek ve Türkiye de sıkıntısı yaşanmayan toz ve fındık kömürünü ülke ekonomisine kazandırmak gayesiyle fanlı otomatik kömür yakma aparatı gelişmiştir.
Otomatik yükleme sistemi  stoker de kömürün ideal yanması için gerekli hava ihtiyacı alüminyum döküm gövdeli radyal fanla sağlanmaktadır. Böylece sessiz çalışma ve yüksek verim elde edilir.
Kontrol kumanda panosu, termostat ve redükörlü motor sayesinde ihtiyaca göre kömür sevkıyatı yapılır. Böylece otomasyona bağlı olarak kömür tasarrufu sağlanır.Otomatik yükleme sistemi stoker,;Evinizde, iş yerinizde, fabrikanızda konforlu ve homojen ısı sağlar.

Fitness e schede di allenamento: ESERCIZI PER ALLENARE IL CORE… IL PILATES! proviron quando assumerlo minaus: codice sconto cisalfa sport spring fitness extra 7%

Ani sıcak değişimi yaşanmadığından hem sizde hem de binanızda temparatur şoku yaşanmaz.
Piyasalarda fındık kömür maliyeti parça kömür maliyetinden daima %40 oranında düşüktür ayrıca gereksiz aşırı ısınma sebebi ile kömür israfının da önüne geçildiği düşünülürse %50 üzerinde tasarruf sağlanır.
Kömürlü kazanlarda tam otomasyon sağlandığından dolayı kaloriferciniz rahat eder. İnsan faktörlerinden kaynaklanan hata ve israf minimize edilir.
Hava ihtiyacı cebri olarak kontrollü sağlandığından yanma verimi yüksek olur. Böylece bacadan kaynaklanan sıkıntılar yaşanmaz. Çevre dostudur. Bacada partikül madde ve duman emisyonu daha düşüktür.

STOKER ÇEŞİTLERİ

1 – KURU STOKER

Piyasada üretimi en çok görülen stokerlerdir. Çelik levha savdan üretilen ve hava üflemesi dışında herhangi bir soğutması bulunmayan pota yapısına sahip kömür yükleme stokerleridir.

2 – SULU TİP STOKER

Çelik levhadan üretilen ve hava kanalı üzerine su cidarı geçirilerek hem potanın soğutulması hemde bu soğutma esnasında çıkan sıcak suyun Sıcaksu Kazanlarında Gövdeye dönüşü yapılarak, Buhar Kazanlarında ise kondes ısıtmasında kullanılarak kazan verimininde artırıldığı kömür yükleme stokerleridir.

3 – DÖKÜM ZIRHLI TİP STOKER

Alt kaidesi çelik levhadan üretilmiş ve yanmanın olduğu üst kısmı 15 cm PİK döküm zırh ile kaplanarak ateşe dayanıklığı ve mukavemeti artırılmış olan kömür yükleme stokerleridir.

STOKER ÇALIŞMA PRENSİBİ

Stokerli kazan çalışma prensibinde otomatik sistem basınca ve sıcaklığa göre otomatik olarak yanar ve durur. Stokerli sistem 0,5 – 10 mm ve 30 mm ebadındaki kömür cinslerinin hepsini yakar. Sistemin üzerinde bulunan kömür taşıyıcı redüktör ve hava fanı kazan termostatı ile irtibatlandırıldığı için kazan suyu istenilen sıcaklığa geldiğinde sistem otomatik olarak durur ve 5-7 derece soğuma sonrası tekrar çalışır. Bu sayede gereksiz kömür yakılması engellendiği gibi tesisattaki suyun soğumaması da sağlanır.

Sistemin ana parçaları;
– Bunker
– Helezon
– Pota
– Kumanda paneli

Bunker: Kazanın günlük yakıtının depolandığı kısımdır. Üzerinde yabancı maddelerin girmemesi için elek vardır. Bunkere doldurulan kömürün ıslatılmaması gerekir. Islak kömür yanma verimini düşürür. Ayrıca helezona girişte tıkanmalara neden olur. Bunkerin boş bırakılması durumunda bunkerden duman çıkma olayı görülebilir. Aynı zamanda helezonda zarar görebilir. Bu yüzden boş bırakılmaması önemle tavsiye edilir. Bunkerin üstündeki elek helezona yabancı maddeler ve iri yakıt parçaları girmemesi için konulmuştur. Bundan dolayı eleğin kaldırılmaması gerekir.

Helezon:Helezon bunkerdeki kömürü yanma haznesine ileten kısımdır.

Pota: Yanma olayının gerçekleştiği kısımdır. Helezonun getirdiği kömür ile vantilatörün bastığı hava burada karışarak yanmanın oluşmasını sağlar.

Potada dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:
– Yanma esnasında pota üzerinde merkezi kazanlarda 15 cm kadar kömür yüksekliği olmalıdır.
– Kumanda panosundaki besleme ve bekleme zamanlarının ayarlanmasıyla bu temin edilmelidir.
– Potanın orta kısmına müdahale etmeyiniz.
– Merkezi kazanlarda günde bir iki defa potanın kenarlarında biriken cüruflar çekilmelidir.
– Mevsimde bir ya da iki defa potanın alt kısım kapağı açılıp alt tarafa inen tozlar temizlenmelidir.

Kumanda Paneli: Kazanın otomatik çalışmasını sağlayan elektronik kontrol panelidir

YORUMLAR

Bilal akyol 01 Şubat 2017

100 Binlik otomatik stokerli kazan fiyatları

Cevapla