BLOG YAZILARI

Kalorifer Kazanı Boru Değişimi

Kalorifer Kazanı Boru Değişimi

Sızdıran bir kazan borusu görmek asla hoş bir manzara değildir, genellikle değişimi zahmetlidir ve bazen tehlikeli sonuçları bile olabilir.

Kazan borusu sızıntıları en çok kışın görülür ve şaşırtıcı bir durum değildir. Soğuk hava, insanların tesisatçı aramasının ana nedenidir diyebiliriz.

Sızdıran bir kazan tehlikeli midir?

Hayır. En azından genellikle. Elektrik çarpmasıyla ilgili her zaman bir sorun vardır, ancak hemen hemen tüm kazanlarda bu tür durumlar için güvenlik tertibatı vardır. Ancak bilmeniz gereken şey, sıcak ve soğuk su kaynağının nasıl kapatılacağıdır.

Kazan Borusu Neden Sızdırıyor?

Basınç Sorunları

Her kazanın yan tarafında bir basınç çıkış borusu vardır. Bu bağlantı parçası, gerektiğinde içerideki basıncın dışarı çıkmasını sağlar. Bazen, basınçla birlikte birkaç damla su da çıkabilir ve bu tamamen normaldir. Ancak dışarı çıkan çok miktarda su varsa bu, çıkış borusunun fazla mesai yaptığının bir göstergesidir.

Kazanınızın altında her gün su birikintisi fark ederseniz, kazan tankı içindeki basıncı düşürmeniz gerekeceği anlamına gelir. Birinin yapabileceği en büyük hata, damlayan boruyu yamalamaktır. Bu tehlikelidir ve patlamaya neden olabilir!

Aşınma ve yıpranma

Diğer herhangi bir cihazda olduğu gibi, kazanlar uzun süreli kullanımdan yaşlanır ve yıpranır. Zamanla metal, suyun tekrar tekrar ısınması ve soğuması nedeniyle zarar görebilir ve sonunda çatlayabilir. Bu çatlaklar su sızdırabilir ve bu olursa yeni bir kazana ihtiyacınız olduğunun bir işaretidir. Bu çaptaki onarımların genellikle maliyetli olduğunu ve zahmete değmeyeceğini unutmayın.

Gevşek eklemler

Sıcak su ile birlikte kazan genleştiğinden, bağlantı yerlerinin gevşemesi çok olasıdır. Tek sorun buysa, çözüm basittir – eklemleri sıkın. Ancak ertesi gün su birikmeye devam ederse, sorun başka bir yerde olabilir.

Hasarlı kazan contaları

Her sıcak su veya buhar kazanının kazan contaları vardır. Birçok conta türü vardır ve bunların nihai görevi, ısı ile birlikte genişleyerek ve basınca dayanarak kazanın yapısını çatlamadan korumaktır. Bir conta hasar görürse ve sızıntıya neden olursa, anında değiştirilmelidir.

Merkezi ısıtma boru tesisatınızı değiştirmeli misiniz?

Tipik olarak, kazanınız su ısıtmayla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştıysa, potansiyel olarak merkezi ısıtma boru tesisatınızı değiştirmelisiniz. Diğer bir işaret ise, boru tesisatınızın kazanda gerçekten sıcak olması, ancak aynı ısının radyatörlere ulaşmamasıdır.

İğne deliği sızıntılarına maruz kalan sızıntı veya paslanmış boru, boru tesisatınızı değiştirmenin daha iyi olduğuna dair bir başka kesin işarettir.

Boru sisteminiz ile ilgili bir sorun olup olmadığından emin olmak istiyorsanız kalifiye, saygın bir ekiple iletişime geçip sisteminizi kontrol etmelerini sağlamanız gerekmektedir. Boru tesisatınızı kesinlikle değiştirmeniz gerektiğinden emin olmak için bazı testler yapabilirler. Boru sisteminizi güvenilir ve kalifiye bir ekip tarafından kontrol ettirene kadar emin olamazsınız – doğru testleri yapabilmeli ve size kesin olarak söyleyebilmelidirler.

Nehir Kazan

Firmamız 10 yıllık imalat ve satış tecrübesiyle NEHİR KAZAN MAKİNA SANAYİ unvanı ile siz değerli müşterilerimize yalnızca ürün satışı değil aynı zamanda satış sonrası servis kurulum ve montaj desteği vermektedir. İmalatta kullanmış olduğumuz tüm hammadde ve yardımcı malzemeler ilgili ürün standardına uygun ve sertifikalı olup montaj tamir ve servis elemanlarımız sertifikalı ve minimum 10 yıllık imalat tecrübelidir. Türkiye geneli tüm illerimize servis hizmetimiz mevcuttur. Müşteri portföyümüz Bireysel ısınma – Toplu Konut ısıtma sistemleri – Endüstriyel ısı ve buhar ihtiyacı olan fabrikalar ve kamu kuruluşlarıdır.

BENZER YAZILAR

Ankara Kalorifer Kazanı

Ankara Kalorifer Kazanı Çeşitleri &nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p; Kazanlar, iklim kontrolü ve endü triyel işlemler için ı ı ağlayan buhar veya...

Buhar Kazanı

Buhar Kazanı Nedir Buhar kazanı, uya batırılmış bir tüpten üflenen bir yakıtın yanma ıyla uyun kaynama nokta ına kadar ı ıtıldığı bir tür ı ı değişim i temidir Bu...

Kazan Dairesi Tesisatı

Kazan Daire i Te i atı Kazan dairelerinde çoğu orun, temel kuralların göz ardı edilerek olağandışı bir şey denendiğinde ortaya çıkar İyi bir ta arım, tam bir kazan daire i...

Yakıt Tankı Ankara

Yakıt Tankı Ankara Sıvı yakıt depolama gerek inimleri, yakıt türü, kullanımı ve yakıt parlama nokta ı tarafından değerlendirilen yakıtın "tutuşturucu" veya "yanıcı" olup...