BLOG YAZILARI

MOBİL TİP MAZOT YAKIT TANKI

Buhar Kazanı

Buhar Kazanı Nedir?

Buhar kazanı, suya batırılmış bir tüpten üflenen bir yakıtın yanmasıyla suyun kaynama noktasına kadar ısıtıldığı bir tür ısı değişim sistemidir. Bu sistemde üretilen ısı daha sonra buhar olarak sisteme atılır. Bu buhar, ister klima santrallerindeki sıcak su serpantinleri ister diğer su ısıtma ekipmanı olsun, ısıtılmakta olan ekipmana boru sistemlerinden akar.

Buhar kazanları yaygın olarak konforlu ısıtma, endüstriyel proses sıcaklıklarının korunması ve diğer birçok uygulamada kullanılır.

Kazan Nasıl Çalışır?

Bir buhar kazanı, suya batırılmış borulara bir alevi tutuşturan yakıt ve hava arasındaki bir yanma reaksiyonu yoluyla çalışır. Bu yanmadan gelen ısı daha sonra tüpten tüplerin batırıldığı suya aktarılır. Su daha sonra buharlaştırılarak buhar haline getirilir. Bu buhar daha sonra özel ısıtma uygulamasında kullanılmak üzere borulara alınır.

Bu buhardan gelen ısı alınıp ısıya ihtiyaç duyan işleme aktarıldıktan sonra buhar yoğuşma olarak tekrar suya yoğunlaşır. Bu toplanabilir ve bir yoğuşma dönüş hattı aracılığıyla kullanılmak üzere kazana iade edilebilir. Bu, kondensat çözünmüş katıları buharlaştırarak uzaklaştırdığı için ihtiyaç duyulan takviye suyu miktarının yanı sıra gerekli kimyasallardan da tasarruf sağlar.

Neden Bir Kazanda Su Arıtmaya İhtiyacım Var?

  Verimli çalışan bir kazanı muhafaza etmek için uygun kimyasal su arıtımı önemlidir. Bunun nedeni, tamamlama suyunda bulunan ve kireç veya korozyona neden olabilecek doğal olarak çözünmüş katı maddelerdir.

Kazandaki ince bir kireç tabakası, ısı transfer işleminin verimliliğini önemli ölçüde azaltarak yakıt maliyetlerini artırabilir. Çözünmüş katı konsantrasyonlarının suyun eşik çözünürlüğünün altında tutulması, ölçek sorunu olmaksızın suyun maksimum kullanımına izin verir.

Bu, uygun bir kazan boşaltma prosedürü ve kireç ve korozyon risklerini azaltmak için kimyasal inhibitörler aracılığıyla kazan suyu arıtımı ile sağlanabilir.

Nehir Kazan

Firmamız 10 yıllık imalat ve satış tecrübesiyle NEHİR KAZAN MAKİNA SANAYİ unvanı ile siz değerli müşterilerimize yalnızca ürün satışı değil aynı zamanda satış sonrası servis kurulum ve montaj desteği vermektedir. İmalatta kullanmış olduğumuz tüm hammadde ve yardımcı malzemeler ilgili ürün standardına uygun ve sertifikalı olup montaj tamir ve servis elemanlarımız sertifikalı ve minimum 10 yıllık imalat tecrübelidir. Türkiye geneli tüm illerimize servis hizmetimiz mevcuttur. Müşteri portföyümüz Bireysel ısınma – Toplu Konut ısıtma sistemleri – Endüstriyel ısı ve buhar ihtiyacı olan fabrikalar ve kamu kuruluşlarıdır.

BENZER YAZILAR

Kalorifer Kazan Tamiri

Kalorifer Kazan Tamiri Kazanlar uyu ı ıtır ve ardından ı ıtma için buhar veya ıcak u ağlar Buhar, radyatörleri buharlaştırmak için borular kullanılarak evinizin her yerinde...

Kalorifer Kazan Boru Değişim Ücretleri

Kalorifer Kazan Boru Değişim Ücretleri Borulu tip kalorifer kazanlarında kullanım kouşulları ve malzemeye bağlı olarak kalorifer kazanı alev ve duman boruları zamanla aşınarak...

Ankara Kalorifer Kazanı

Ankara Kalorifer Kazanı Çeşitleri &nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p;&nb p; Kazanlar, iklim kontrolü ve endü triyel işlemler için ı ı ağlayan buhar veya...