BLOG YAZILARI

Yer Altı Akaryakıt Tankı

NEHİR KAZAN MAK. SAN. YERALTI VE YERÜSTÜ YAKIT TANKI

YER ALTI  YAKIT TANKI

TİP : SİLİNDİRİK / PRİZMATİK / YATIK / DİK / AYAKLI

İŞLETME BASINCI : ATMOSFERİK

TEST BASINCI : 2 BAR

MALZEME : S235JR ( ST37 )

İZOLASTON : EMÜZER KAPLI

BOYA : ENDÜSTİRİYEL BOYA

SERPANTİN : OPSİYONEL

GARANTİ : 2 YIL

YAKIT TANKI

Tanım : Yakıt veya türevi yağları depolamak amacıyla kullanılan Yeraltı ve Yerüstü montajlı çelik malzemeden üretilmiş, içinde barındırdığı yakıtın türüne göre Isıtıcılı veya Isıtıcız olarak imal edilen depolama tanklarıdır. Bu tanklar Tek ve Çift cidarlı olarak üretilmektedir.

Standart : Yakıt ve yağ tankları ile ilgili ülkemizde kullanılan standart TS EN 12285 ( Eski 712 ) standardı olup bu standartta kullanılacak malzeme tank ölçüleri ve tanka uygulanılacak test metodu açıklanmıştır.

YAKIT TANKLARI

  • YERALTI YAKIT TANKLARI
  • YERÜSTÜ YAKIT TANKLARI

 

Tek Cidarlı Tank : Tankta kullanılan gövde cidarsız ( yanlızca gövde ) olarak üretilen tanklardır, bu tür tanklarda sızıntı veya gövde hasarları göz önüne alınarak beton veya çelik malzemeden havuz yapılarak tankın bu havuzun içinde kullanılması önerilmektedir.

Çift Cidarlı Yakıt Tankı : Tankta kullanılan gövdeye ek olarak tankın gövde üzerine bir adaet gövde daha giydirilmesi şeklinde üretilen tanklara Çift Cidarlı Tank denir bu tür tanklarda 2. Gövdeye (cidara) kaçak test cihazı bağlanabildiğinden tankta oluşabilecek sızıntı ve kaçaklar takip edilebilmektedir.     

SERPANTİNLİ YAKIT TANKLARI

Yakıt tankları içlerinde bulunan yakıtın türüne göre serpantinli ve serpantinsiz olarak üretilirler, içlerinde bulunan yakıt veya yağ dış hava sıcaklığından etkilenerek akışkanlığını yitirecek tipde olduğunda bu akışkanlığını tekrar kazanması amacıyla ısıtıcı serpantin yapılır bu serpantin ELEKTİRİK ISITICI – SICAKSU SERPANTİNİ- BUHAR SRPANTİNİ gibi sıstıcı akışkanın veya serpantinin türüne göre belirlenir.

 

 

Nehir Kazan

Firmamız 10 yıllık imalat ve satış tecrübesiyle NEHİR KAZAN MAKİNA SANAYİ unvanı ile siz değerli müşterilerimize yalnızca ürün satışı değil aynı zamanda satış sonrası servis kurulum ve montaj desteği vermektedir. İmalatta kullanmış olduğumuz tüm hammadde ve yardımcı malzemeler ilgili ürün standardına uygun ve sertifikalı olup montaj tamir ve servis elemanlarımız sertifikalı ve minimum 10 yıllık imalat tecrübelidir. Türkiye geneli tüm illerimize servis hizmetimiz mevcuttur. Müşteri portföyümüz Bireysel ısınma – Toplu Konut ısıtma sistemleri – Endüstriyel ısı ve buhar ihtiyacı olan fabrikalar ve kamu kuruluşlarıdır.

BENZER YAZILAR

Yakıt Tankı Otomasyonu

YAKIT TANKI OTOMASYON SİSTEM PRENSİBİ Ana yakıt tankında bulunan yakıt eviye ini eviye en örü İle  izleyerek tankta kalan yakıt miktarını anlık olarak  izleyebil me ve...

Çift Cidarlı Akaryakıt Tankı

NEHİR KAZAN MAK SAN ÇİFT CİDARLI YAKIT TANKI ÇİFT CİDARLI YAKIT TANKI Yer altı ve yer ü tü ta arlanan çift cidarlı yakıt tankları dır Yer ü tü tankların kendi ayakları mevcut dur...

Yer Üstü Akaryakıt Tankı

NEHİR KAZAN MAK SAN YERALTI VE YERÜSTÜ YAKIT TANKI YER ÜSTÜ YAKIT TANKI TİP : SİLİNDİRİK / PRİZMATİK / YATIK / DİK / AYAKLI İŞLETME BASINCI : ATMOSFERİK TEST BASINCI...

UL 142 – Standartına Uygun Tank

UL 142 – STANDARDINA UYGUN TANK UL – 142 tandardı Amerikan yakıt ve yanıcı madde depolama tandardı olup bu tandarda uygun imalat yapmaktayız Ayrıca özel proje tanklarınız ve özel...